pODPORa

predstavenie súčasného tanca o politike subjektivit

Predstavenie skúma telesne aj imaginatívne základnú otázku: čo je pre nás PODPORA a čo ODPOR. Tieto protiklady viedli v procese tvorby k hľadaniu ďalších vrstiev súvislostí: Kedy sa tesne dotýkajú? Ako blízko má k sebe individualita a spoločnosť? Svet sa nám mení pred očami z minúty na minútu. Núti nás meniť vnímanie aj myslenie. Alebo sme ovce nasledujúce vodcu? Čo je vlastne individualita? Veľa kričíme a máme strach, že niečo premeškáme. Udusíme ľahostajnosťou aj vlnu revolty najmladšej generácie? Zamrzne živosť tela v digitálnom oceáne (ne)osobných dát?

Predstavenie vytvorila choreografka súčasného tanca Marta Poláková v spolupráci s divadelným režisérom a performerom Tomášom Procházkom. Je otvorenou výpoveďou piatich tanečníkov najmladšej generácie, ktorí tancom a listami sebe rozprávajú o svojom strachu, láske, nádeji a snahe udržať si nadhľad. Traja renomovaní umelci, skladateľ Daniel Matej, kostýmová výtvarníčka Simona Vachálková a svetelný dizajnér Robert Polák, prispeli k zvukovej a vizuálnej farebnosti predstavenia, rovnako ako dvojica mladých hudobníkov Martin Polák & Tibor Feledi.

pozvanka 2-10 web def 2Choreografia: Marta Poláková

Réžia: Tomáš Procházka

Dramaturgia: Marta Poláková, Tomáš Procházka

Hudobný koncept a supervízia: Daniel Matej

Hudba: Martin Polák & Tibor Feledi

Kostýmy: Simona Vachálková

Scénografia: Zuzana Hudeková

Svetelný dizajn a objekty: Robert Polák

Asistencia partneringu: Daniel Raček

Tanec, pohybový materiál a texty: Barbora Janáková, Eva Priečková, Silvia Sviteková, Matúš Szeghő, Andrej Štepita

Žijeme v dobe, keď sa mení naše vnímanie a myslenie, pretože jednoducho musí. Svet sa nám mení pred očami z minúty na minútu. Staré vzorce nám na pochopenie nestačia, sme nútení vidieť viac, rozmýšľať a cítiť viac. Čo je pre nás PODPORA a čo je ODPOR?  Kedy sa tesne dotýkajú? Ako blízko má k sebe individualita a spoločnosť? Veľa kričíme a máme strach, že niečo premeškáme. Udusíme ľahostajnosťou aj vlnu revolty najmladšej generácie? Zamrzne živosť tela v digitálnom oceáne (ne)osobných dát?

Partneri: Hudobná a tanečná fakulta VŠMU, Staromestské centrum kultúry a vzdelávania na Školská ul., Tanečné divadlo Ifjú Szivek

PREMIÉRA:
15.10.2017 o 19:00 v tanečnom divadle Ifjú Szívek, Mostová 8, 811 02 Bratislava

REPRÍZY:
1.12.2017 o 19:00 v tanečnom divadle Ifjú Szívek, Mostová 8, 811 02 Bratislava (Rezervácie vstupeniek mailom na adrese: ticket@ifjuszivek.sk alebo telefonicky na čísle 0903 265 353)
18.mája 2018 na festivale Nová Dráma, A4 Centrum súčasnej kultúry, Bratislava
16.júna 2018 na festivale Tanečno v Kultúrnom dome v Námestove
26.júna 2018 Kultúrny dom Nivy v Bratislave
27.júna 2018 Divadlo Štúdio tanca v Banskej Bystrici

FOTOALBUM Z PREMIÉRY

Predstavenie vzniklo s finančnou podporou Fondu na podporu umenia.

fpu_logo2_cierne